AVALEHT
SISUKAART
PRINDI
KONTAKT
 

Kuidas jõulupuud värskena hoida

 

Jõulupuu valikul siseruumidesse on peamiseks aspektiks, mida silmas pidada, perioodi pikkus, kui kaua soovitakse jõulupuud siseruumis hoida - nululiigid püsivad värskena kauem kui kuuseliigid. Reeglina püsivad kuuseliigid piisava vee olemasolul värskena ligikaudu 2 nädalat, samas nululiigid 4-5 nädalat.

 

Valides endale meelepärase jõulupuu erinevate kuuseliikide hulgast on ka siin erinevaid võimalusi, et väljavalitud puu jõuluperioodi lõpuni vastu peaks.

 

Enne jõulupuu tuppaviimist, võtke puu võrgust välja ja hoidke teda võimalusel üks päev jahedamas kohas (garaažis, esikus või kortermaja väliskoridoris). See on vajalik selleks, et jõulupuu korralikult üles sulaks, muidu võivad puu paigaldamisel külmunud oksad kergesti murduda.

 

Jõulupuu müügieelsel lõikamisel kahjustatakse kuuseliikide puhul tüves asetsevaid vaigukäike, mille tulemusena valgub vaik välja, tardub ja katab sel viisil haava. Seetõttu tuleks enne jõulupuu jala sisse asetamist lõigata puu tüükaosast maha umbes 2-3 cm paksune ketas, mis on vajalik selleks, et soojas toas, puu elutegevuse aktiveerumisel taastuks puus vedeliku liikumine.

 

Seejärel tuleks jälgida jõuluperioodi lõpuni, et kuusejalas oleks piisavalt vett ning jõulupuu ei jääks kuivale.

 

Küsi infot

Teie nimi:
E-posti aadress:
Telefon:
Teade:Jõulukuused ja nulud Artiston OÜ · mob.: +372 52 59 499; +372 52 21 804 · www.joulupuud.ee · www.artiston.ee