AVALEHT
SISUKAART
PRINDI
KONTAKT
 

Jõulupuude kvaliteedistandardid

 

Jõulupuudega kauplemisel on vaja kasutada üheselt mõistetavaid standardeid, mille alusel jaotatakse jõulupuud erinevatesse kvaliteediklassidesse, mis omakorda on aluseks hinnakujundusele.

 

Sageli esineb eksiarvamus, et igast istutatud taimest kasvab jõulupuu. Paraku see niimoodi ei ole!

 

Ideaalne jõulupuu, mille saavutamise poole püüelda, peaks olema:

  1. sirge tüvega ning proportsionaalse, mitte ülemäära pika ladvaga;
  2. sümmeetrilise, tiheda ja koonilise võraga;
  3. korrapärase oksteasetusega ning tugevate okstega;
  4. tumerohelise värvusega.

 

Seega arvestatakse jõulupuude klassifitseerimisel erinevate omadustega tüve kuju, oksakodarate vahekaugus ning okste kvaliteet, võra kuju, tihedus ja värvus ning kahjustuste esinemine.

Professionaalsed jõulupuude kasvatajad Euroopas lähtuvad ühiselt väljatöötatud kriteeriumidest, mille alusel jaotatakse jõulupuud erinevatesse kvaliteedi- ning kõrgusklassidesse (European guidelines for Christmas tree measurement and quality grading).

 

Siinkohal tuleb mainida seda, et need kriteeriumid puudutavad eelkõige Euroopa kõige populaarsema jõulupuu Kaukaasia nulu (Abies nordmanniana) kvaliteedi määramist. Hetkel ei ole hariliku kuuse (Picea abies) ja ka teiste jõulupuudena kasvatatavate puuliikide kvaliteedi määramiseks eraldi ühtseid kriteeriume välja töötatud. See tähendab aga seda, et Kaukaasia nulu puhul kasutatavaid standardeid ja kriteeriume on võimalik kasutada ka teiste puuliikide puhul.

 

Kaukaasia nulu (Abies nordmanniana) kvaliteedi näidised

 

Küsi infot

Teie nimi:
E-posti aadress:
Telefon:
Teade:Jõulukuused ja nulud Artiston OÜ · mob.: +372 52 59 499; +372 52 21 804 · www.joulupuud.ee · www.artiston.ee